Zalety domów drewnianych

Zalety domów drewnianych

Współczesne budownictwo korzysta z wielu materiałów, a każda z nich przekonuje do siebie szeregiem atrakcyjnych zalet. Dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne rozwiązania i ciekawy wygląd konstrukcji idealnym rozwiązaniem mogą okazać się domy drewniane. Takie budynki w ostatnich latach szybko zyskują na popularności - i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ lista ich atutów jest całkiem pokaźna.

W Polsce, na chwile obecna, wciąż dominują domy murowane, co wynika z naszej kultury, tradycji i przekonań. Jednak coraz więcej osób decyduje się również na domy z bali w technologii szkieletu drewnianego. Niestety jak każda budowla ma swoje wady i zalety.

Domy z bali to niewątpliwie elitarny „luksus” wśród tradycyjnego budownictwa, która wśród wielu wzbudza wiele wątpliwości. Oto kilka ważnych informacji na temat takiego rozwiązania.

 

Domy drewniane – przyjazne dla mieszkańców i środowiska

Ekologia jest wartością bliską wielu osobom, a konstrukcje z drewna pod tym względem nie mają sobie równych. Naturalne deski są materiałem w pełni biodegradowalnym, a ich przygotowanie nie generuje ogromnej ilości odpadów. Co więcej, wnętrza domów drewnianych charakteryzują się unikalnym mikroklimatem i optymalnym dla człowieka poziomem wilgotności powietrza. Surowiec ma również właściwości izolacyjne, dzięki czemu jest gwarancją komfortu i dobrego samopoczucia dla mieszkających w nim osób.

Niskie koszty i szybkie konstrukcje

Za wyborem drewna jako materiału, z którego powstanie Twój dom przemawia przede wszystkim atrakcyjna cena i szybkość, z jaką wykonywane są realizacje. Możliwość stawiania konstrukcji do 35 m2 na zgłoszenie dla wielu osób okazała się okazją, aby znacznie skrócić formalności związane z budową. Drewniany budynek mieszkalny może być w pełni gotowy już po kilku miesiącach, a cena jego postawienia niezależnie od rozmiaru pozwala na spore oszczędności w porównaniu do innych opcji dostępnych na rynku.

Naturalne piękno budynków z drewna

Mniej praktyczną, choć równie ważną zaletą, którą oferują naturalne deski jest ich unikalny wygląd - nie sposób znaleźć dwa kawałki tego surowca o identycznym wyglądzie. Drewniane domy dają duże pole do popisu zarówno pod kątem stworzenia oryginalnej elewacji, jak i wystroju wnętrza. Dobrze korespondują zarówno z przytulnym stylem rustykalnym, jak i nowoczesnymi trendami aranżacyjnymi, w których króluje minimalizm. Naturalne drewno to materiał, który sprzyja częstym zmianom – to świetny wybór dla tych, którzy lubią częste odświeżanie wystroju!

Dodaj komentarz